- 03-10.08.2018 - 10 Letni Wypad Wilków (SEW) w Beskidzie Sądeckim.
Historia (History)4

Harcerska Gromada Wilków im. J.P.2


Idź do treści

Historia - stow. zwykłe HGW im. sw. JP II - od tatrzańskiego biwaku 10-lecia (2019-)

- 13-20.07.2019 - mini obóz Wilczych Tropów (gościnnie na Zgrupowaniu ZHR w Bartoszymlesie). Duch WT został umocniony. Kolejny krok do umocnienia naszego młodszego pionu. Kadra tego mini obozu to: Bohun, Pilot, Pomarańcza i Góral.
- 25.07-02.08.2019 - 11 SEW - w Beskidzie Żywieckim. Piękne widoki, dość trudne przemarsze. Dużo nowych wilków - co strasznie zakłóciło klimat Wypadu. Ale z drugiej strony nowi to przyszłość HGW. Wilkiem MacKenzie został wybrany Tyson. Na Krawcowym Wierchu ćwiczyliśmy - z sukcesem - akcję zwijania namiotów i ewakuacji do bacówki w 15 minut - w związku z nadciągającą burzą. Miłe były akcenty związane ze św. JP II (górska droga krzyżowa JP II). Na wypadzie musieliśmy skreślić Eliasza (Strażnik Poranka) i Fightera (patrolowy) z listy członków HGW - w oparciu o Regułę 14 - bo zapisali się oni dodatkowo do HANZY - innej niż HGW jednostki starszoharcerskiej. Kolejne osłabienie Gromady. Ale trzeba walczyć dalej.
- 23-26.08.2019 - OWS Get Together na Ukrainie - fantastyczne spotkanie, super atmosfera. Bardzo się wszystkim podobało. Po zakończeniu Zlotu byliśmy jeszcze jeden dzień - sami we Lwowie.
- 20-22.09.2019 - Klimatyczny wypad do Wilna. Po drodze na Litwę zatrzymaliśmy się na nocnej herbatce u rodziny Hadesa w Olsztynie. W czasie kolejnego nocnego postoju oddaliśmy hołd ofiarom Obławy Augustowskiej przy pomniku w Gibach. Wilno przywitało nas deszczową, zimną pogodą. Przed Ostrą Bramą powierzyliśmy HGW modlitwom Maryi. Byliśmy na mszy św. przy autentycznym obrazie Jezu Ufam Tobie malowanyym zgodnie ze wskazówkami św. Faustyny Kowalskiej. Klimat wypadu był świetny co bardzo umocniło pozytywnego ducha w HGW.
- 14-19.11.2019 - Kultowy wyjazd do Madrytu. Bardzo pomogli nam w organizacji miejscowi księża i seminarzysta. Było dużo chodzenia po mieście i dużo akcentów religijnych. Ponieważ apele mieliśmy na placu naprzeciw budynku Parlamentu więc kilkakrotnie policja pytała co my tam robimy. Stwierdziliśmy, że całkiem niezłe są churros w czekoladzie. Hiszpania to kraj ludzi otwartych lecz niestety o poglądach mocno lewicowych (niektórzy powiedzą pro-europejskich), ale to nie był nasz problem. Super było śpiewać UNA GRAN SENAL z Hiszpanami na Eucharystii. Super była homilia południowoamerykanskiego prezbitera o tym, że Krzyż jest jedyną drogą do Zbawienia. Super było to, że mogliśmy być w domu rodzinnym inicjatora Drogi Neokatechumenalnej - Kiko Arguello. Tam Maryja powiediała 8.12.1959 r. do Kiko takie słowa: "Trzeba tworzyć wspólnoty chrześcijańskie takie jak Święta Rodzina z Nazaretu, które żyłyby w pokorze, prostocie i uwielbieniu, gdzie drugi jest Chrystusem" - ponieważ my to tam też usłyszeliśmy więc traktuję to także jako zadanie dla HGW i dla naszych rodzin. Super, że byliśmy przy stadionie Read Madryt, super była katedra i malowidła Kiko, super było metro i był park Retiro i wiele innych atrakcji. Que Viva Espana
- 20-21.12.2019 - biwak opłatkowy u Hadesa w Olsztynie. Pięknie, klimatycznie ustrojony dom (z choinką, białym obrusem i potrawami wigilijnymi), mili i cierpliwi gospodarze. Sympatyczny biwak.
- 10-17.01.2020 - Bardzo udane Szkolenie Matecznik na Durbaszce w Małych Pieninach. Piękne, śnieżne krajobrazy, zalodzone stoki (szczególnie Sokolicy) - co czyniło wędrówkę prawdziwą walką, własna piosenka o Durbaszce wrzucona na YOU TUBE, wielka szczerość uczestników. Wilcze Tropy zostały przemianowane na próbny, samodzielny patrol Skaliste Wilki. Tytuł Szarego Wilka zdobył Omlet.
- 22.02.2020 - W Pałacu Prezydenckim w Warszawie hm Jerzy Gach "Jerry" został odznaczony przez Prezydenta RP A.Dudę medalem 100-lecia odzyskania niepodległości (na wniosek NKIH Leśna Szkółka).
- 28-29.02.2020 - Biwak w Garczynie z 1 NGDH Knieja (z okazji DMB). Bardzo klimatyczny. Podjęto wstępną decyzję o tym by 1 NGDH Knieja stała się w przyszłości jednostką afiliowaną przy HGW.

Strona Główna | Aktualnosci (News) | Zew Wilkow (Voice of Wolves) | Plan Pracy | Ksiega Gosci (Guest Book) | Spiewnik (Songs) | Galeria (Photos) | Kontakt (Contact) | Do Pobrania (Download) | Linki (Links) | Historia (History) | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego